UX vs. UI: Rokasgrāmata iesācējiem

Dizaina pasaule ir aizraujoša un mainīga joma, kas piedāvā daudz karjeras iespēju. Iespējams, uzsākot savu ceļojumu vai apsverot karjeras maiņu dizaina nozarē, esi sastapies ar terminiem “UX” un “UI”. Lai gan tiem ir dažas līdzības, tie ir atšķirīgi dizaina virzieni. Šajā rakstā mēs izpētīsim atšķirības starp UX (User Experience) un UI (User Interface), palīdzot tev izdarīt apzinātu izvēli attiecībā uz tavu web dizaina karjeru. Mūsu UX/UI dizaina kurss varētu būt ceļš, kas tev ir nepieciešams, lai iekļūtu šajā dinamiskajā un atalgojumu nesošajā jomā.

 

IZPRATNE PAR UX DIZAINU

Lietotāja pieredzes (UX) dizaina pamatā ir vispārējā pieredze, ko lietotāji gūst, mijiedarbojoties ar produktu, neatkarīgi no tā, vai tā ir tīmekļa vietne, lietotne vai programmatūra. Galvenais mērķis ir nodrošināt, lai katram lietotājam būtu pozitīva un jēgpilna mijiedarbība ar produktu vai pakalpojumu. UX dizaineri būtībā ir digitālās pieredzes arhitekti, kas nodrošina, ka šī pieredze ir viegli saprotama, patīkama un orientēta uz lietotāju.

UX dizaina galvenie aspekti:

Uz lietotāju vērsts: UX dizaineri par prioritāti izvirza lietotāju vajadzības un vēlmes.

Uz izpēti balstīts: UX dizaina neatņemama sastāvdaļa ir plaša izpēte, lietotāju testēšana un analīze.

Informācijas arhitektūra: Produkta struktūras un plūsmas izveide optimālai lietojamībai.

Prototipēšana: Interaktīvu prototipu izveide, lai pārbaudītu un uzlabotu dizainu.

 

IZPRATNE PAR UI DIZAINU

Savukārt lietotāja saskarnes (UI) dizains attiecas uz reālajām saskarnēm, ar kurām saskaras lietotāji. Tā ir vērsta uz produkta vizuālajiem elementiem. Lietotāja saskarnes dizaineri ir atbildīgi par saskarnes izskata izstrādi, lai tā būtu vizuāli pievilcīga, saprotama, vienota un atbilstu zīmola identitātei. 

UI dizaina galvenie aspekti:

Estētika: UI dizaineri strādā pie krāsu shēmām, tipogrāfijas un vizuālajiem elementiem, ar kuriem lietotāji mijiedarbojas.

Vizuālā vienotība: Nodrošināt, lai dizains ir vienots visā saskarnē.

Interaktīvie elementi: Pogu, logrīku, teksta, ikonu un citu interaktīvu komponentu projektēšana.

Dizaina programmatūra: UI dizaineri bieži izmanto dizaina programmatūru, lai radītu augstas precizitātes vizuālos dizainus.

 

ATŠĶIRĪBAS 

1. FOKUSS:

UX: Koncentrējas uz vispārējo lietotāja plūsmu un produkta lietošanas pieredzi.

UI: Uzsvars tiek likts uz saskarnes vizuālajiem un interaktīvajiem aspektiem (kā produkta saskarnes izskatās un darbojas).

2.PĒTNIECĪBA vs. ESTĒTIKA

UX: Ietver lietotāju izpēti, lietojamības testēšanu un lietotāju personāžu izstrādi.

UI: Galvenokārt attiecas uz vizuālo dizainu, tostarp krāsām, izkārtojumu un tipogrāfiju.

3.KARKASI vs. VIZUALIZĀCIJA 

UX: Izmanto vietnes karkasus un prototipus, lai plānotu un testētu koncepcijas, veidojot tīmekļa vietnes vai pakalpojuma lietotāja plūsmas pamatu.

UI: Pārveido vietnes karkasus vizuāli pievilcīgos dizainos, kas paredzēti reālai lietotāju iesaistei.

4. KOPĒJAIS vs. DETALIZĒTS SKATĪJUMS

UX: Veic visaptverošu skatījumu uz produktu vai pakalpojumu, nodrošinot, ka vietnes, lietotnes vai pakalpojuma kopējā lietotāja plūsma ir pilnībā realizēta un konsekventa.

UI: UI dizaineri veic detalizētāku darbu, strādājot pie atsevišķām lapām, pogām un mijiedarbībām, lai pārliecinātos, ka tās ir pilnveidotas un funkcionālas.

 

UX UN UI SINERĢIJA

Lai gan UX un UI dizains ir atšķirīgi virzieni ar dažādiem pienākumiem, tie veido visu lietojumprogrammas vai vietnes lietojamības izstrādes procesus. UX un UI bieži sadarbojas, lai radītu izcilus digitālos produktus un saprotamus lietotāju ceļojumus. Nevainojama lietotāja pieredze (UX) balstās uz vizuāli pievilcīgu un lietotājam draudzīgu saskarni (UI) un otrādi. Ja esi iesācējs vai karjeras mainītājs, šīs sadarbības izpratne var pavērt durvis dažādām dizaina lomām.

IZVĒLOTIES SAVU CEĻU

Uzsākot savu ceļojumu dizaina jomā, ir svarīgi ņemt vērā savas intereses un stiprās puses. Vai tevi interesē pētniecība, psiholoģija un lietotāju uzvedības izpratne? UX dizains varētu būt tavs aicinājums. Vai tev patīk estētika, darboties ar krāsām un radīt vizuālo harmoniju? UI dizains varētu būt tava stiprā puse. Atceries, ka nav nekas neparasts izpētīt abus virzienus un karjeras gaitā pat pāriet no viena ceļa uz otru.

Daudzi dizaineri secina, ka spēcīgs pamats gan UX, gan UI jomā var būt vērtīgs ieguvums pastāvīgi mainīgajā dizaina nozarē. Ar zināšanām gan UX, gan UI dizaina jomā abu disciplīnu profesionāļi var veicināt saskaņotāku un pārredzamāku dizaina procesu, kā rezultātā galaprodukts kļūst labāks un lietojamāks. Šāda daudzpusība ir noderīga tiem, kas vēlas palielināt savu nodarbinātības potenciālu dažādos ar dizainu saistītos amatos.

 

SECINĀJUMS

Dinamiskajā dizaina pasaulē UX un UI dizains ir divas neatņemamas un atšķirīgas sastāvdaļas. Neatkarīgi no tā, vai izvēlies specializēties UX, UI vai abās jomās, tava kā dizainera loma palīdzēs radīt jēgpilnu un lietotājam draudzīgu digitālo pieredzi.

Riga Coding School mēs piedāvājam kursus, kas palīdzēs tev uzsākt karjeru UX vai UI dizaina jomā, sniedzot tev prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas, lai sekmīgi darbotos dizaina nozarē. Tāpēc, neatkarīgi no tā, vai esi iesācējs vai karjeras mainītājs, šis kurss ir paredzēts tieši tev. 

Aicinām tevi iepazīties ar mūsu UX/UI dizaina kursu un sākt savu mācību ceļojumu kopā ar mums. Pievienojoties mūsu kursiem, iegūsi praktisku pieredzi un nozares ekspertu ieteikumus. Esam arī Instagram, Facebook un LinkedIn pieseko, lai sekotu līdzi jaunākajām tehnoloģiju tendencēm un sazinātos ar mūsu dinamisko dizaineru kopienu.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai