Uzskati - kā tie traucē jūsu IT karjerai?

Vai zināt, kas ir lielākais šķērslis jūsu karjerai IT jomā? Nevis uzņēmumi vai konkurenti, bet gan dažādi uzskati!

Mēs vēlamies minēt dažus no galvenajiem uzskatiem, ko mēs dzirdam no cilvēkiem, kuri domā par pārkvalificēšanos vai jau ir to izdarījuši. Mēs arī izskaidrosim dažus uzskatus un paskaidrosim, kāpēc tiem vajadzētu palikt tikai par uzskatiem, nevis noteicošajiem faktoriem pārkvalifikācijai IT jomā.

 

Man ir 50 gadu, vai TECH pasaule vēlas mani?

Patiesībā laikā no 2008. līdz 2015. gadam pasaulē izskanēja runas par to, ka Silikona ielejā tiek atlaisti gados vecāki darbinieki un aizstāti ar jaunākiem. Daži cilvēki pat veica plastiskās operācijas, lai izskatītos jaunāki un netiktu atlaisti. Tas ir biedējoši, vai ne? Taču saskaņā ar Visier.com datiem IT jomā pastāv mīti, kurus ir viegli sagraut, balstoties uz datiem. Viens no šiem mītiem ir, ka IT tirgus nav labvēlīgs vecāka gadagājuma cilvēkiem. Avots: www.visier.com/blog/four-common-tech-ageism-myths-debunked/

Apkopojot informāciju no visu mūsu skolu karjeras centriem, kas ikdienā strādā ar mūsu partneruzņēmumiem, var apstiprināt, ka vecums nav iemesls, kāpēc kandidāts netiek pieņemts darbā, parasti izšķirošais ir kandidāta personīgās prasmes. Mums ir piemērs, ar kuru mēs labprāt dalāmies ar tiem, kas nav pārliecināti. Pirms dažiem gadiem vienā no mūsu skolām iestājās 57 gadus veca francūziete. Franceška vairs nebija apmierināta ar savu darbu, tāpēc nolēma pārkvalificēties un, veiksmīgi pabeidzot mācības, ar Karjeras centra palīdzību viņa ieguva darbu SEB bankā! Franceška saka: “cilvēki šajā jomā nav dzimuši ģēniji, viņi kļūst par ģēnijiem, pateicoties pūlēm un smagam darbam. Ja viņa to varēja izdarīt, tad kāpēc, lai tu nevarētu?” 

Mēs paši veidojam savas robežas. Tāpēc vēlamies jums ieteikt – ja vēl šaubāties, vai jums ir ko piedāvāt IT tirgum, kad būsiet vecāki, nekavējoties uzrakstiet uz papīra vismaz trīs argumentus, kas izceļ jūsu talantus un prasmes. Jūs būsiet pārsteigts, kad ieejot jaunā tirgū, redzēsiet, kādi dārgumi jums ir un cik daudz jums patiešām ir ko piedāvāt!

 

Vai sievietes var programmēt un vīrieši kļūt par UX/UI dizaineriem?

Jā un vēlreiz jā! Kad šie uzskati izkļūst no cilvēku mutes, mēs bieži vēlamies teikt: pirmkārt, tu esi cilvēks, tāpēc tagad parunāsim par to, ko tev patīk darīt?

Otrais padoms: neļauj saviem uzskatiem noteikt savu likteni, esi sava likteņa noteicējs un izvēlies tikai to, kas tevi aizrauj, kas tevi piesaista un aizrauj, lai tu varētu doties uz darbu ar vislielāko smaidu sejā!

 

 

 

IT tirgum nav vajadzīgi  Junior līmeņa profesionāļi.

Šim melam ir viegli noticēt, lai novirzītu atbildību no sevis, kad nevarat atrast darbu. Mēs zinām, ka tas izklausās skarbi, bet esam novērojuši, ka pie pēdējā viedokļa mēdz pieturēties nevis tie, kas dara “papildus”, bet gan tie, kas gaida, kad darbs pie viņiem atnāks. Diemžēl mums nākas vilties vai drīzāk iedvesmot, sakot, ka iesācējam ir jāpieliek papildu pūles, lai atrastu darbu. Bet tie, kas ir neatlaidīgi, vienmēr to atrod. 

 

No manām tehniskajām zināšanām būs atkarīgs, vai es saņemšu darbu.

Jā, tehniskās zināšanas ir ļoti svarīgas, uzsākot karjeru IT jomā, taču tikpat svarīgi ir arī tas, vai spējat strādāt komandā, vai esat motivēts, vai pēc apmācības turpināt mācīties utt. Tas nozīmē, ka svarīgas ir ne tikai indivīda tehniskās zināšanas, bet arī mīkstās prasmes. Ir dabiski, ka mēs vēlamies strādāt ar cilvēkiem, kuri ir motivēti, entuziasma pilni, ātri mācās un iekļaujas komandā.

 

Ja pēc šī raksta izlasīšanas saprotat, ka vēlaties izmēģināt savus spēkus IT jomā, pierakstieties uz bezmaksas konsultāciju! Reģistrācija ir pieejama ŠEIT

 

Registracija
Kontaktai