VAI IR PAR VĒLU MAINĪT KARJERU?

Šis jautājums bieži rodas tiem, kuri jau ilgu laiku strādā darbā, kas viņiem nepatīk, un turpina domāt, ka vēlētos darīt kaut ko radikāli atšķirīgu… Nekad nav par vēlu pārkvalificēties!
Neatkarīgi no tā, vai Tev ir 30, 60 vai pat vairāk gadu, ir daudzi veiksmes stāsti par to, kā cilvēki mainījuši profesiju jebkurā vecumā un beidzot jūt, ka ir atraduši to, ko vienmēr ir meklējuši. Šajā rakstā mēs vēlamies sīkāk pastāstīt par pieaugušo pārkvalificēšanās īpatnībām.

 

 

 

 

 

 

Saproti, ko vēlies
Vissvarīgākais, mainot karjeru, kad jau esi nodarbināts, ir saprast, kurā virzienā vēlies doties. Vai Tevi neapmierina Tavs pašreizējais darbs? Vai vēlies pakāpties augstāk pa karjeras kāpnēm? Vai varbūt Tavs darba joma Tev nekad nav bijusi patiesi interesanta? Varbūt Tu strādā birojā, bet vēlētos sākt strādāt patstāvīgi vai otrādi? Ir ļoti svarīgi apsvērt šos un citus būtiskus jautājumus, lai sāktu īstenot savus mērķus. Ja nezini, ar ko sākt, vienmēr ir labi pakonsultēties ar karjeras speciālistiem!

Izlem, cik daudz laika vari veltīt
Katra cilvēka situācija ir atšķirīga, kad viņš nolemj pārkvalificēties. Daži cilvēki strādā pilnu slodzi, citi – tikai nepilnu slodzi. Dažām profesijām Tev būs jāstudē universitātē. Pirms pārkvalificēšanās uzsākšanas apsver, cik daudz laika vari veltīt mācībām un cik drīz vēlies sākt meklēt jaunu darbu.

Meklē iedvesmu
Mainīt karjeru ne vienmēr ir grūti, dažiem cilvēkiem tas izdodas ļoti īsā laikā, citiem tas aizņem ilgāku laiku. Bet kā jau visās lietās, galvenais ir apņemties. Apņēmība bieži ir pirmais un grūtākais solis. Lai to atvieglotu, meklē to, kas Tevi iedvesmo — grāmatas, stāsti par cilvēkiem, kuri mainījuši karjeru, vlogi vai YouTube kanāli.

Tātad, kā redzi, nekad nav par vēlu mainīt savu karjeru, svarīgi ir sākt un apņemties to darīt. Varbūt kādu dienu Tu būsi tas, kurš iedvesmos citus?

Vai vēlies saņemt BEZMAKSAS Karjeras konsultāciju? Tad apmeklē mūsu Karjeras centru ŠEIT.

Registracija
Kontaktai