Veiksmīga programmētāja iemaņas

Kas cilvēku padara patiešām par labu programmētāju? Zināšanas, pieredze, aizraušanās ar savu darbu? Protams, visas šīs lietas ir ļoti svarīgas. Bet, papildus visam šim, panākumus bieži nosaka mazi, bet ļoti svarīgi ieradumi un prasmes, kas daudziem programmētājiem ir palīdzējuši sasniegt augstas karjeras virsotnes.
 
Rakstiet  saprotamus kodus

Ir daudz veidu, kā rakstīt kodu, tomēr pareizāks būtu rakstīt vielgi lasāmus kodus, lai arī citiem programmētājiem, kas pirmo reizi redz Jūsu kodu būtu saprotami, ko Jūs esat domājis. 

Uzklausiet citus

Ja strādājat uzņēmumā kopā ar citiem programmētājiem, Jums jāiemācās klausīties viņu teikto. Tas ir svarīgi, ja esat jaunākais programmētājs, jo no sākuma vajadzēs mācīsities no kolēģiem. Gudrs programmētājs vienmēr atzīs, ka kaut ko nezin, un centīsies to iemācīties. 

Esiet disciplinēts

Neatkarīgi no tā, cik Jūs esat talantīgs programmētājs, bez disciplīnas gūt panākumus būs daudz grūtāk. Disciplinēts programmētājs saprātīgi saliks visu pa plauktiņiem, pareizi plānos savu darba laiku un centīsies būt vienā “vilnī” ar saviem kolēģiem, lai darbs virzītos vienādā tempā ar pārējiem. 

Pacietīga problēmu risināšana

Bez kļūdām un problēmjautājumiem programmēšanā, diemžēl, nevar iztikt. No tā nevajag baidīties, un jācenšās risināt pēc iespējas ātrāk, bet mierīgi un apdomāti. Dažreiz problēmas risināšana prasīs daudz laika, tomēr, kad radīsies risinājums, tad tajā brīdi Jūs leposieties ar sevi. 

Prasiet palīdzību

Veiksmīgs programmētājs, kas saskaras ar problēmām, vienmēr centīsies atrast palīdzību, prasot palīdzību citiem speciālistiem. Bieži vien nav vērts tērēt laiku, lai mēģinātu pašam saprast, kas noticis un kas nedarbojas. Praktiski katru problēmu, ar kuru Jūs saskaraties, kāds jau ir atrisinājis un dažādos variantos. 

Esiet atvērts jaunām lietām

Ikviens profesionāls programmētājs piekritīs, ka mācīšanās neapstājas kursa beigās vai brīdī, kad esat dabujis darbu. Viena no lielākajām programmētāja pieļautajām kļūdām ir ierobežot sevi ar vienu valodu vai vairākiem rīku komplektiem un nepaplašināt savu zināšanu un pieredzes loku. Tā kā IT sfēra katru dienu attīstās, tā arī programmētājam jācenšās sekot jaunumu tendencēm. 

Pētiet to, ko nesaprotat

Dažreiz programmēšanas laikā Jūs varat apiet sarežģītas vietas, tā vietā izvēloties kādu vieglāku variantu. To darot, var strādāt ātrāk un vienkāršāk, tomēr, Jūs kā programmētajs neattīstīsieties. Attīstība notiek tajā brīdi, kad cilvēks cenšas saprast, iemācīties kaut ko jaunu. Tāpēc nebaidieties, mēģiniet un pieļaujiet kļūdas!

 

Mēs ceram, ka šie vienkāršie, bet patiešām svarīgi ieradumi palīdzēs Jums kļūt par labāku, veiksmīgāku un novērtētāku programmētāju. Nekad nebaidieties uzdot jautājumus, risināt problēmas un nepārtrauciet mācības – tas viss novedīs Jūs pie panākumiem! 🙂 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai