WEB IZSTRĀDES TENDENCES 2022. GADĀ

Laika gaitā Web izstrāde ir strauji attīstījusies un turpina attīstīties. Kā tīmekļa vietņu izstrādātājam Tev ir jābūt informētam par mainīgajām Web izstrādes tendencēm. Nespēja sekot līdzi jaunajām tendencēm var nopietni ietekmēt Tavas vietnes veiktspēju un lietotāju pieredzi. Tu vari atpalikt no saviem konkurentiem un zaudēt datplūsmu tīmekļa vietnēm, kas piedāvā labāku pieredzi. Web izstrāde un uzturēšana atbilstoši tendencēm ir lielisks veids, kā saglabāt konkurētspēju. Šajā rakstā mēs sīkāk aplūkosim galvenās tendences tīmekļa vietņu izstrādē, kuras var sagaidīt 2022. gadā.

 

Mobilām ierīcēm draudzīga izstrādeblack-and-silver-laptop-computer-on-round-brown-wooden-table-java-programming-language
Mobilās ierīces veido vairāk nekā pusi no interneta datplūsmas visā pasaulē. Turklāt gandrīz trīs ceturtdaļas pasaules e-komercijas pārdošanas darījumu tiek veikti, izmantojot mobilos tālruņus. Ņemot vērā šos statistikas datus, ir skaidrs, ka Web izstrādē ir svarīgi izmantot pieeju, kas vērsta par labu mobilām ierīcēm. Daudzi izstrādātāji jau gadiem ilgi ir izmantojuši to. 2022. gadā tas nozīmē, ka tiek izmantoti ģeogrāfiskās atrašanās vietas dati, lai lietotājiem nodrošinātu ļoti personalizētu pieredzi, e-komercijas lietotnēs tiek piedāvāts veikt pasūtījumu tikai ar vienu klikšķi, biometriskā autentifikācijas izmantošana, piemēram, pirkstu nospiedumu skenēšana vai balss atpazīšana, un, protams, citas tendences.

 

Dark mode jeb tumšā režīma standartizēšana
Pēdējos gados popularitāti ir ieguvušas tumšas un vāji izgaismotas vietnes. 2022. gadā mēs turpināsim redzēt vietnes un lietotnes, kas piedāvā tumšo režīmu, jo pētījumos ir konstatēts, ka vismaz 8 no 10 lietotājiem dod priekšroku tumšajam režīmam, kad vien iespējams. Facebook un Twitter jau ir ieviesuši šo funkciju. Šīs lietotnes nodrošina vienkāršu iespēju pārslēgties starp šiem diviem režīmiem. Tā ir nozīmīga Web izstrādes tendence 2022. gadā, jo arvien vairāk tīmekļa izstrādātāju nodrošina līdzīgu funkciju, lai pārslēgtos starp gaišo un tumšo režīmu – 2022.gadā tas kļūs par standartu.

seriali

 

Optimizēta balss meklēšana
Optimizētu meklēšanu ar balsi Google pirmo reizi ieviesa 2011. gadā, un kopš tā balss meklēšana strauji kļūst arvien populārāka. Inteliģentie virtuālie palīgi, piemēram, Alexa un Siri, 2019. gadā uzrādīja nepieredzētu tirgus izaugsmi un joprojām ir ļoti populāri. Lai apmierinātu patērētāju pieprasījumu, arvien vairāk tehnoloģiju gigantu ienāk tirgū vai rada jaunus produktus, piemēram, Google Home un Apple HomePod. Juniper Research dati paredz, ka 2022. gadā 55% no visām mājsaimniecībām pasaulē būs balss palīgi. Līdz ar to meklēšana ar balsi būs aktuālāka nekā jebkad agrāk.

 

Kustības UI
Mūsdienās patērētāji sagaida ne tikai ātrāku un mobilajām ierīcēm draudzīgāku digitālo pieredzi, bet arī bagātīgāku un interaktīvāku pieredzi. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc Kustības UI jeb Motion UI ir kļuvis tik populārs. Motion UI ir front-end ietvars, kas ļauj WEB izstrādātājiem izveidot pilnībā atsaucīgas vietnes un mobilās lietojumprogrammas un izmantot iepriekš definētas kustības vietējos lietotnes iestatījumos. Izmantojot šo ietvaru, var likt elementam slīdēt, griezties, atlēkt, pāriet un daudz ko citu, jo tas ir saderīgs ar visām tīmekļa tehnoloģijām un to var pievienot jebkurā vietā tīmekļa vietnē, piemēram, galvenei, kājenei un izvēlnēm – Motion UI tiek plaši izmantots kopš 2018.

 

Tīmekļa izstrāde pastāvīgi mainās, lai apmierinātu tiešsaistes patērētāju vajadzības un cerības. Daudzas no šīm tendencēm ir vērstas uz lietotāju pieredzes optimizēšanu mobilajās ierīcēs. Nākotnē tās varētu būt vērstas uz UX optimizēšanu valkājamām viedām ierīcēm vai ierīcēm, kuras vēl pat neesam redzējuši. Sekojot līdzi Web izstrādes tendencēm, var nodrošināt, ka Tava vietne pastāvīgi piesaista un iepriecina apmeklētājus. Lai uzzinātu vairāk par tīmekļa izstrādi un mūsu piedāvātajiem kursiem, spied ŠEIT!

Registracija
Kontaktai