WORK [IT] veiksmes stāsts. Konstantīna stāsts ceļā uz IT karjeru

Konstantīns tāpat kā daudzi citi, kādā brīdī sāka apdomāt uzsākt karjeru IT nozarē. Izvērtējot savu laiku, mērķus un iespējas, tika pieņemts lēmums piedalīties WORK [IT]. Šobrīd Konstantīns strādā Accenture par Full-stack .NET programmētāju, kā pats Konstantīns apgalvo: “Šobrīd nodarbojos tieši ar to, ko vēlējos un esmu pārliecināts, ka esmu īstajā vietā”. 

 

Lasi Konstantīna stāstu ceļa uz karjeras maiņu! 

 

WORK IT pasākumā piedalījos 2020.gadā. Tieši kādu mēnesi pirms paša pasākuma es aizgāju no sava patstāvīgā darba un nolēmu mainīt darbu uz IT jomu. Līdz ar to meklēju darba iespējas. Pasākums bija patiešām interesants. Bija iespēja paklausīties citu stāstus un lekcijas par IT tēmām, kādi virzieni ir IT, uz kuriem ir iespējams pārkvalificēties. Toreiz, es vēl daudz nezināju par kopējo IT darba tirgu un iespējām, tāpēc vairāk klausījos un ieguvu informāciju. Tajā gadā bija arī paneļdiskusija, kurā piedalījās Accenture HR vadītāja. Pēc pasākuma izmantoju iespēju aprunāties ar viņu. Iepriekš pats meklēju informāciju par dažādām IT kompānijām un Accenture bija viena no tām, kas uzrunāja. Viens no maniem jautājumiem, ko uzdevu – vai pastāv iespēja kādreiz tuvākā nākotnē sazināties ar uzņēmuma pārstāvi, lai saprastu kādas ir iespējas un kā man labāk rīkoties, lai saņemtu darba piedāvājumu. Tā patiešām arī notika- pēc pasākuma sazinājos Linkedin un saņēmu atbildi. Tā es tiku līdz Accenture Bootcamp. 

 

Pirms manas pārkvalificēšanās strādāju kā inženieris, projektētājs un pēdējos gados jau biju attīstījis savu karjeru, strādājot par vecāko inženieri, komandas un nodaļas vadītāju. Biju diezgan veiksmīgs savā karjerā. Man gan visu laiku ir bijusi doma, ka es varētu arī programmēt. Pats mēģināju programmēt jau bērnībā, kā jau daudzi to darīja, un arī mans ikdienas darbs dažos procesos bija saistīts ar programmēšanu, piemēram sagatavot aprēķinu veidnes. Man tas patiešām patika. Kad studēju maģistrantūrā, man labs draugs tolaik bija vecākais programmētājs. Kopš tā laika viņš kļuva par manu mentoru, kas palīdzēja, iedvesmoja mani pāriet uz IT un sākt programmēt. Viņš man iedeva tādu kā ceļa karti kā kļūt par Full-stack .NET programmētāju un tā es sāku mācīties. Pastāvīgi mācījos 8-9 mēnešus. Tālāk jau meklēju iespējas un pēc Accenture Bootcamp ieguvu praksi un pēc 2 mēnešiem jau patstāvīgu darba līgumu. Šobrīd nodarbojos tieši ar to, ko vēlējos un esmu pārliecināts, ka esmu īstajā vietā. 

 

Mani ceļa vārdi tiem, kas ir procesā vai vēl domā par pārkvalificēšanos – mainīt profesiju nav viegli. Ir jārēķinās ar riskiem un jāiegulda gan sava enerģija, gan laiks. Arī meklēt darbu nav viegli un jārēķinās, ka pašam ir jāiekustina visus un nevajag gaidīt, kad tevi aicinās atvērtām rokām. 

Tas, ko varu teikt pavisam droši – WORK[IT] pasākums noteikti jāapmeklē visiem, kam ir kaut neliela interese par IT un laiks. Šis ieguldītais laiks nebūs patērēts par velti un noteikti noderēs nākotnes karjeras izvēlēs.

WORK [IT] pasākuma mērķis ir parādīt, ka IT karjerai nav vecuma un profesionālo ierobežojumu, tā attīstās un IT uzņēmumi ir atvērti jauno speciālistu piesaistei.

Ja esi persona, kura vēlas uzsākt savas gaitas IT (formālas vai neformālas iestādes absolvents, kursants, students) vai vēlies nomainīt karjeras virzienu, šī ir lieliska iespēja satikt potenciālos darba devējus, pārbaudīt savas spējas dzīvē, satikt līdzīgi domājošus cilvēkus un uzzināt, kas ir nepieciešams, lai iegūtu darbu vadošā IT uzņēmumā Latvijā. 

 

Ko sagaidīt no pasākuma: 

  • komunikāciju ar IT uzņēmuma pārstāvjiem par prakses un darba iespējām;
  • informāciju par aktualitātēm IT nozares darba tirgū;
  • iespējas piedalīties  IT workshop;
  • ašās intervijas ar uzņēmumiem (sadarbībās ar Visas iespējas)
  • noderīgu kontaktu dibināšanu;
  • citas ar  IT sasistītas aktivitātes.

Dalība ir BEZMAKSAS, taču reģistrācija obligāta https://work-it.lv/

 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai