"WORK [IT] mainīja manu dzīvi." Jeļenas stāsts ceļā uz IT karjeru

Uz sociālo tīklu ierakstu par WORK [IT] 2022 pasākumu, Jeļena reaģēja ar komentāru :”Šis pasākums mainīja manu dzīvi, iespējams mainīs arī Tavu!” Arī Jeļena, tāpat kā daudzi citi, kādā brīdī sāka apdomāt uzsākt karjeru IT. Tika pieņemts lēmums un izvirzīti mērķi. WORK [IT] pasākums ir tikai neliela daļa no kopējā ceļa, taču, pateicoties šim vienam pasākumam, Jeļena jau kādu laiku strādā Eleving Group kā Testētāja. Kā viņa pati saka: “Šobrīd nenožēloju nevienu brīdi kā viss ir izvērties – man ļoti patīk uzņēmums, mans darbs un komanda kopumā!”

Lasi Jeļenas stāstu ceļa uz karjeras maiņu! 

“Mans karjeras stāsts ir ne par finansiālajiem ienākumiem, bet gan par panākumiem un brīvību, ko sniedz IT joma. Kaut vai tas pats fakts, ka iepriekšējā darbā bija nepieciešams katru dienu būt uz vietas, lai procesi virzītos uz priekšu. Protams, arī sākoties pandēmijas laikam, tas tikai apstiprināja manu lēmumu mainīt karjeru uz IT.

Viss sākās ar to, ka apmeklēju dažādus kursus, kur ieguvu zināšanas un prasmes par dažādiem IT aspektiem, izgāju Bootcamp vienā liela IT uzņēmumā. Paralēli esošajam darbam pētīju informāciju un uzsūcu jaunas zināšanas. Es teiktu, ka pateicoties manai apņēmībai un arī dažādu notikumu sakritībai, diezgan ātri atradu darbu IT jomā. Taču kopumā process nebija viegls. Es arī nebiju gatava doties uz kādām praksēm, jo tomēr man ir ģimene un vēlējos pelnīt savu iztikas minimumu, ko par praktikanta samaksu nevarētu izdarīt.

Tā kā biju informācijas apritē, redzēju arī iespēju piedalīties šajā WORK IT pasākumā. Šķita, ka tas varētu būt noderīgi. Redzēju ziņu un uzreiz tajā pašā dienā pieteicos. Saredzēju šo pasākumu kā iespēju, lai dzīvē aprunātos ar uzņēmumu HR pārstāvjiem. Tā kā pētīju arī kopējo IT darba tirgu Latvijā, jau zināju, ar kuriem uzņēmumiem vēlētos aprunāties un, kas tieši arī piedalījās WORK IT 2021.

Pirms pasākuma biju izpētījusi informāciju par uzņēmumiem un kādas ir viņu atvērtās vakances. Vispār gāju pie uzņēmumu pārstāvjiem nevis prezentēt sevi, bet gan uzzināt, kas ir tas, ko uzņēmumi sagaida no potenciālā darbinieka, kādas prasmes man nepieciešamas utt. Viens no uzņēmumiem, kas piedalījās pasākumā arī iepriekšējā gadā, bija Eleving Group, kur jau iepriekš biju sūtījusī pieteikumu vakancēm. Šī pasākuma ietvaros arī bija iespēja aprunāties ar viņiem klātiene. Aprunājos ar HR speciālisti, kura bija ļoti pieredzējusi gan konkrētajā uzņēmumā, gan savā jomā kopumā. Viņa man piedāvāja pieteikties vienai atvērtai vakancei, kas bija saistīta ar IT atbalsta jomu. Beigās gan es netiku uz šo pozīciju, jo tomēr pieteicās kandidāts ar pieredzi. Taču mēs turpinājām sarunu Linkedin, un man tika piedāvāta testētāja vakance, uz kuru es arī biju mācījusies. Izgāju intervijas procesu un jau pēc 40min saņēmu apstiprinājumu, ka esmu pieņemta. Šobrīd nenožēloju nevienu brīdi kā viss ir izvērties – man ļoti patīk uzņēmums, mans darbs un komanda kopumā!

Tieši testētāja darbs mani aizrauj ar to, ka es varu redzēt un piedalīties gandrīz visos izstrādes ciklos un procesos – no sākuma līdz beigām. Man ir interesanti analizēt, meklēt kļūdas, iemeslus konkrētām problēmām un sekot līdzi izstrādes procesam. Kopumā sanāk arī diezgan cieši sastrādāies ar izstrādātājiem, jau varu lasīt kodu un saku domāt par testēšanas automatizaciju. Taisnība arī ir tajā, ka testēšana ir salīdzinoši īsais veids kā tikt IT jomā kā tādā, jo šim amatam nav nepieciešamas programmēšanas prasmes vai ilggadēja iepriekšējā pieredze tieši IT.

Tiem, kas uzsāk savas gaitas karjeras maiņā, iesaku nolemt un sākt virzīties. Iet uz priekšu, mācīties, pētīt, meklēt. Nav svarīgi virzība ir ātra vai lēna, bet galvenais ir darīt. Sekot līdzi, kas notiek tirgū. Darba meklēšana ir divvirzienu process – tu meklē darba devēju un tevi meklē darba devējs. Un ir brīdis, ka kaut kur pa vidu arī sanāk satikties. Tāpēc ir svarīgi izpētīt uzņēmumu, saprast, kur un kādā amatā vēlies strādāt. Sākumā saprast, ko tu pats vēlies ir pagrūti, tāpēc nepieciešams uzņemt informāciju.

Uztveriet visu kā iespēju un neveiksmes uztveriet kā pieredzi. Kā saka: “Kas neriskē, tas nedzer šampanieti!” Iesaku arī būt pozitīvam, jo tas arī man pašai noderēja visā procesā.”

—-

WORK [IT] pasākuma mērķis ir parādīt, ka IT karjerai nav vecuma un profesionālo ierobežojumu, tā attīstās un IT uzņēmumi ir atvērti jauno speciālistu piesaistei.

Ja esi persona, kura vēlas uzsākt savas gaitas IT (formālas vai neformālas iestādes absolvents, kursants, students) vai vēlies nomainīt karjeras virzienu, šī ir lieliska iespēja satikt potenciālos darba devējus, pārbaudīt savas spējas dzīvē, satikt līdzīgi domājošus cilvēkus un uzzināt, kas ir nepieciešams, lai iegūtu darbu vadošā IT uzņēmumā Latvijā. 

Ko sagaidīt no pasākuma: 

  • komunikāciju ar IT uzņēmuma pārstāvjiem par prakses un darba iespējām;
  • informāciju par aktualitātēm IT nozares darba tirgū;
  • iespējas piedalīties  IT workshop;
  • ašās intervijas ar uzņēmumiem (sadarbībās ar Visas iespējas)
  • noderīgu kontaktu dibināšanu;
  • citas ar  IT sasistītas aktivitātes.

Dalība ir BEZMAKSAS, taču reģistrācija obligāta https://work-it.lv/

Registracija
Kontaktai