Apmacibas

Iepazīsti pasniedzēju - Austris Laizāns

Lepojamies ar katru lektoru, kas ir daļa no Riga Coding School komandas, un vēlamies arī jūs nedaudz vairāk iepazīstināt ar mūsu pasniedzējiem. Austris Laizāns pasniedz IT projektu vadības (AGILE) kursu.

 

1. Kā Tu uzsāki sav karjeru IT jomā?

Esmu izgājis cauri vairākām IT profesijām. Pirmais oficālais darbs, bija kā IT atbalsta dienesta darbiniekam. Pēc tam jau ielecu vairāk programmatūras izstrādē kā testētājs, bet dažus gadus vēlāk jau kļuvu atbildīgs par Scrum komandām kā Scrum Master. Kad ir brīvs brīdis vai parādās iespēja, veicu arī nelielus programmēšanas darbus.

 

2. Viena diena Tavā darba dienā.

Maģija, vadot, palīdzot attīstīties komandām un vadot projektus, ir tāda, ka darba dienu nav iespējams īsti precīzi aprakstīt – divas dienas parasti nav vienādas (un dažreiz pat ne tuvu līdzīgas), bet katrā dienā ir jāizdara minimālās lietas – jāsaprot vai komanda virzas pretī mērķim, saprot, kas jādara, un jāseko līdzi tam vai komandai ir nepieciešama kāda palīdzība.
Ja skatāmies lielākā laika nogrieznī, tad man ir jāsaprot vai gala lietotājs saņem pievienoto vērtību no tā, ko mēs veidojam. Tehnikas, lai to panāktu, protams, tam ir ļoti dažādas un daļu no tām apskatīsim Riga Coding School IT projektu vadības (Agile) kursos.

 

3. Kādu padomu tu sniegtu cilvēkiem, kas vēlas apgūt IT?

Būt neatlaidīgam! Lai kuru ceļu IT jomā izvēlēsies, no sākuma būs nepieciešams iet “dziļumā” pēc tam “plašumā”. Ja sāc programmēt, tad vismaz pirmos mēnešu programmē katru dienu, lai varētu saprast vai to varēsi darīt 8 stundas dienā. Ja vēlies kļūt par Projektu vadītāju, Scrum Master vai Produkta īpašnieku, katru brīvu brīdi nāksies pavadīt meklējot informāciju kā labāk piegādāt produktu, kamēr neatradīsi to metožu kopumu, kas patīk tev un palīdz komandai.

 

4. Galvenās prasmes, ko dalībnieki iemācīsies apmeklējot Tavus kursus un kas noderēs šī brīža darba tirgū?

Nav noslēpums, ka visi uzņēmumi vēlas būt Agile, un iegūt lielāko pievienoto vērtību iztērējot pēc iespējas mazāk līdzekļu. Tomēr ne vienmēr ir skaidrs kā to panākt un kāda ir atšķirība starp klasiskajām produktu izstrādes pieejām un Agile pieejām.
 
Kursa gaitā būs iespēja apgūt:
– Kā vadīt Agile projektus;
– Metodes un rīkus, kurus būtu nepieciešams izmantot ikdienas darbā, strādājot ar Agile projektiem;
– Kā veidot komandas, kas tiešām paveiks uzticēto darbu.


5. Kas Tevi visvairāk uzrunā pasniedzēja darbā?

Dot studentiem iespēju apgūt ko jaunu un paskatīties uz programmatūras izstrādi no cita skatu punkta.
 
Registracija
Kontaktai