Kādēļ JAVA joprojām ir tik populāra?

Viena no visplašāk lietotajām programmēšanas valodām Java tiek izmantota lielākajai daļai back-end izstrādes projektu, tostarp ar lielajiem datiem un Android izstrādi saistītajiem.
Java ir atrodama mobilajos tālruņos, datoros un industriālos serveros un lietojumprogrammās. Bet kāpēc? Kādēļ šī valoda ir tik plaši izmantota? To mēs apskatīsim šajā rakstā!

 

Cik tad populāra ir Java? Ļoti!
Viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc Java ir tik populāra, ir platformas neatkarība. Programmas var darboties dažāda veida datoros un serveros. Kamēr datorā ir instalēta Java Runtime Environment (JRE), tajā var darboties Java programma.

Tā kā valoda pastāv jau ļoti ilgu laiku, dažas no lielākajām organizācijām workplace-with-modern-laptop-with-program-code-on-screen-java-programming-languagepasaulē ir veidotas, izmantojot šo valodu. To izmanto populārās vietnēs kā Google, YouTube, LinkedIn, Amazon un eBay. Daudzas bankas, apdrošināšanas sabiedrības un ražotāji arī izmanto Java. Tavā ikdienas dzīvē šī valoda ir biežāk izmantota, nekā Tu varētu iedomāties.

Pēdējā laikā Java arī ir ieguvusi atzinību Lietu internetā (IoT) un mākoņu izstrādes jomā.

Kāpēc programmēt ar Java? Pavisam vienkārši!
Java ir objektorientēta, droša un salīdzinoši vieglāk apgūstama nekā C un C++. Kodi ir tik stabili, jo Java objektos nav atsauces uz ārējiem datiem. Tā vietā tie iekapsulē datus un uzvedību, lai kodu varētu izmantot atkārtoti, kas atvieglo testēšanu un problēmu novēršanu.

Valoda tiek uzskatīta par ļoti vienkāršu; taču tai klāt ir klašu bibliotēka (Java API), kas satur bieži lietotas funkcijas, bez kurām nevar darboties lielākā daļa Java programmu. Patiesais izaicinājums, mācoties par Java pielietojumu, ir nevis valodas apguve, bet gan API apguve.

black-and-silver-laptop-computer-on-round-brown-wooden-table-java-programming-language

Java sastāv no 50 atslēgvārdiem, bet Java API ir tūkstošiem klašu ar desmitiem tūkstošu metožu, ko var izmantot savās programmās. Par spīti šim milzīgajam apjomam, nav paredzēts un sagaidīts, ka izstrādātāji apgūs visu Java API, lielākā daļa ir pieredzējuši un brīvi pārvalda tikai nelielu tās daļu.

Java funkcijas, piemēram, mantošana, vēl vairāk vienkāršo kodu. Ar mantošanu līdzīgi, bet dažāda veida objekti tiek vienkāršoti, pārmantojot kopīgus atribūtus un uzvedību no vecākas klases. Tas ļauj atkārtoti izmantot kopējo kodu, vienlaikus pieļaujot atšķirības.

Ar Java var paveikt daudz, un ir iespējams atrast bibliotēkas, kas spēj izdarīt gandrīz jebko. Šo iemeslu dēļ izstrādātāju kopiena ir valodas un tās platformas stiprā puse. Programmēšanas valoda neizdzīvotu, ja nebūtu kopienas, kas atbalstītu un palīdzētu. Līdzīgi kā citas open-source tehnoloģijas, Java mudina dalīties zināšanās ar citiem.

person-coding-on-a-macbook-pro-java-programming-language

Kā apgūt Java un uzsākt karjeru IT sfērā?

Izej Riga Coding School Java apmācības un saņem sertifikātu, apstiprinot savas jaunās zināšanas un prasmes.

Ja esi programmatūru izstrādātājs, Tu atklāsi, ka ieguldītais laiks, lai uzzinātu vairāk par Java programmēšanas valodu, ir labi pavadīts laiks.
Ar jau esošu bāzi šī programmēšanas valoda turpina radīt daudzas darbavietas tehnoloģiju nozarē, tādēļ apmācītiem un sertificētiem Java speciālistiem priekšā ir daudzsološa, izaicinoša un labi atalgota karjera.

Viss, kas Tev ir jādara, ir jāsper pirmais solis, un tālāk mēs Tev palīdzēsim!

Piesakies mūsu skolas Java kursam ŠEIT.

Registracija
Kontaktai