ĪSTAIS LAIKS PĀRKVALIFICĒTIES UZ IT

Strādā darbā, kas pavisam nav tavs sapņu darbs vai var būt tev vienkārši apnika tas, ko dari? Vai kādreiz esi domājis, ka vēlies mainīt karjeru un pievērst uzmanību IT jomai, bet ar domu, ka jau ir pa vēlu? Ja, vismaz, uz dažiem no šiem jautājumiem atbildēji “JĀ”, šis raksts ir paredzēts tieši tev. 
Šoreiz mēs vēlamies pastāstīt par to, kas jādara, lai pārkvalificētos uz IT jomu, un kā to izdarīt pēc iespējas vienmērīgāk.
 
Izvēlies virzienu
Pirmkārt, ja esi nolēmis, ka IT joma tevi interesē, padomā par to, kāds darbs šajā jomā būtu viss piemērotākais. Var būt esi sapņojis par vietņu izveidi, vai tevi piesaista lielo datu pārvaldība? Ja nezini, ko izvēlēties, vari apskatīt Riga Coding School piedāvāto programmu sarakstu. Ja jūties apmulsis, vienmēr vari sazināties ar Riga Coding School pārstāvjiem, piereģistrēties bezmaksas individuālai karjeras konsultācijai, lai saņemtu palīdzību kursa izvelē. 

Jāmācās bez apstājas

Mūsdienās nav īsti nepieciešams iestāties augstskolā, lai mainītu karjeru. Pietiek ar to, lai veltītu apmācībām dažus mēnešus, kā arī regulāri pētīt un risināt problēmjautājumus. Tomēr apmācības prasīs daudz laika un tās būs intensīvas. Tāpēc jāsaprot viena lieta, ja vēlies, lai mērķis būtu ātri sasniedzams, būs daudz jāstrādā, un slinkot nevarēsi. 🙂 Protams, pēc kursu pabeigšanas, apmācības turpināsies – viss notiks, strādājot pie dažādiem projektiem.  Faktiski visi, kas strādā IT jomā, pastāvīgi mācās, jo šī, iespējams, ir mainīgākā un visnovatoriskākā joma.

Esi pamanāms

Negaidi, kad beigsies kurss – izveido savu LinkedIn profilu un CV jau tagad! Nekad nevar zināt, kad varētu rasties interese no potenciālā darba devēja. Darba piedāvājums var ienākt, kamēr tu mācies! IT speciālisti ir ļoti vajadzīgi, tāpēc tas ir diezgan reāli – saņemt piedāvājumu, mācoties, it īpaši, ja esi aktīvs sociālajos tīklos. Jāizveido arī GitHub profils, kurā vari glabāt savus projektus, lai ar tiem dalītos. Tāpat neaizmirsti par IT forumiem, un citām saziņas platformām, kur vari dalīties pieredzē un iegūt jaunas zināšanas.

Esi aktīvs

Ja esi nolēmis kardināli mainīt karjeru un pievienoties IT jomai – dari to! Seko IT grupām un kopienām sociālajos tīklos, lasi, meklē dažādus IT pasākumus (ne tikai Rīgas vai Latvijas ietvaros). Internets arī ir neierobežots, tur  vari atrast daudz interesantu vebināru un online pasākumu. Reģistrējis dažādām online IT konferencēm visā pasaulē, klausies lekcijas, meklē jaunas paziņas. Jo vairāk iesaistīsies IT pasaulē, jo drošāk jutīsies.

Mēs ceram, ka šis raksts ir iedvesmojis nešaubīties par sevi un palīdzēs spert drosmīgu soli – pārkvalificēties uz IT jomu! Ja joprojām nedaudz šaubies par to, vai ir vērts mācīties kaut ko jaunu, izlasi citu cilvēku stāstus, kuri mainīja karjeru. Iespējams, ka šie stāsti iedvesmos tevi un ļaus sasniegt jaunus mērķus! Lai veicas!

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai