ĪSTAIS LAIKS PĀRKVALIFICĒTIES UZ IT

Strādājat darbā, kas pavisam nav Jūsu sapņu darbs vai var būt Jums vienkārši apnika tas, ko darat? Kā arī situācija pasaulē jebkurā brīdi var mainīt Jūsu karjeras gaitu? Vai kādreiz esat domājis, ka vēlaties mainīt karjeru un pievērst uzmanību IT jomai, bet ar domu, ka jau ir pa vēlu? Ja, vismaz, uz dažiem no šiem jautājumiem atbildējāt “JĀ”, šis raksts ir paredzēts tieši Jums. 
Šoreiz mēs vēlamies Jums pastāstīt, kas jādara, lai pārkvalificētos uz IT jomu, un kā to izdarīt pēc iespējas vienmērīgāk.
 
Izvēlēties virzienu
Pirmkārt, ja esat nolēmis, ka IT joma Jūs interesē, padomājiet par to, kāds darbs šajā jomā Jums būtu viss piemērotāks. Var būt esat sapņojuši  par vietņu izveidi, varbūt jūs vairāk piesaista lielo datu pārvaldība? Ja Jūs nezināt, ko izvēlēties, varat apskatīt Riga Coding School piedāvāto programmu sarakstu. Ja jūtaties apmulsuši, vienmēr varat sazināties ar Riga Coding School pārstāvjiem, pieģistrēties bezmaksas personīgās karjeras konsultācijai, lai saņemtu kvalificētu palīdzību izlemjot, kas Jums būtu piemērotāks. Šobrīd Jūs varat mācīties neatrodoties Rīgā vai Latvijas teritorijā, jo apmācība notiek attālināti, reālā laikā kopā ar pasniedzēju un kursa biedriem.

Jāmācās bez apstājas

Mūsdienās nav īsti nepieciešams iestāties augstskolā, lai mainītu karjeru. Pietiek ar to, lai veltītu apmācībām dazu mēnešus, kā arī regulāri pētīt un risināt problēmjautājumus. Jūs varat kļūt par jaunāko programmētāju, testētāju vai datu analītiķi. Tomēr apmācības prasīs daudz laika  un tās būs intensīvas. Tāpēc jāsaprot viena lieta, ja vēlaties, lai mērķis būtu ātri sasniedzam, būs daudz jāstrādā, un slinkot nevarēsiet 🙂 Protams, pēc kursu pabeigšanas, apmācības turpināsies- viss notiks, strādājot pie dažādiem projektiem.  Faktiski visi, kas strādā IT jomā, pastāvīgi mācās, jo šī, iespējams, ir mainīgākā un visnovatoriskākā joma.

Esiet pamanāms

Negaidiet, kad beigsies kurss-  izveidojiet savu LinkedIn profilu un CV jaut tagad! Jūs nekad nezināt, kad varētu rasties interese no potenciālā darba devēja. Darba piedāvājums var ienākt, kamēr Jūs mācaties! IT speciālisti ir ļoti vajadzīgi, tāpēc tas ir diezgan reāli- saņemt piedāvājumu, mācoties, it īpaši, ja esat aktīvs sociālajos tīklos. Jūms jāizveido arī GitHub profils, kurā varat glabāt savus projektus, lai ar tiem dalītos. Tāpat neaizmirstiet par IT forumiem, un citām saziņas platformām, kur varat dalīties pieredzē un iegūt jaunas zināšanas.

Esiet aktīvs

Ja esat nolēmis kardināli mainīt karjeru un pievienoties IT jomai – dariet to! Sekojiet IT grupām un kopienām sociālajos tīklos, lasiet, meklējiet dažādus IT pasākumus (ne tikai Rīgas vai Latvijas ietvaros). Internets arī ir neierobežots, tur  varat atrast daudz interesantu vebināru un online pasākumu. Reģistrējieties dažādām attālām IT konferencēm visā pasaulē, klausieties lekcijas, meklējiet jaunas paziņas. Jo vairāk jūs iesaistīsities IT pasaulē, jo drošāk jutīsieties.

Mēs ceram, ka šis raksts ir iedvesmojis Jūs nešaubīties par sevi un palīdzēs spert drosmīgu soli- pārkvalificēties uz IT jomu! Ja Jūs joprojām nedaudz šaubāties par to, vai  ir vērts uzņemties mācīties kaut ko jaunu, izlasiet citu cilvēku stāstus, kuri mainīja karjeru. Iespējams, ka šie stāsti iedvesmos Jūs un ļaus saniegt jaunus mērķus! Lai veicas!

Registracija
Kontaktai