PYTHON- vissbiežāk izmantojamā valoda datu zinātnē

Mēs jau rasktījām par Python programmēšanas valodas popularitāti un piemērotību datu zinātnē un analītikā, tomēr šajā raktā mēs centīsimies noskaidrot, kāpēc tieši Python programmēšanas valoda ir viena no pieprasītākajām valodām datu zinātnē. 

 

PYTHON ieņem līdera pozīcijas

Python programmēšanas valoda populāra ir ne tikai datu zinātnes jomā, to izmano arī tādi slaveni uzņēmumu kā Google, Netflix, Facebook u.c. Viens no šīs programmēšanas valodas ieguvumiem ir tas, ka tā var vienlaikus vadīt vairākus procesus, maksimāli palielinot datu zinātnes un mašīnmācīšanās iespējas. Kā arī Python var izmantot moduļus, kuri tiek rakstīti uz C vai C++ programmēšanas valodu pamata.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kur darbojas Python?

Python ir ideāls rīks darbam ar datiem, kad to analīzes uzdevumam nepieciešami sīkrīki vai statistikas kods, kas jāiekļauj ražošanas datu bāzē. Šī programmēšanas valoda ir arī ideāla izvēle algoritmu ieviešanai, un Python bibliotēkas ir lieliski piemērotas specifiskiem datu zinātnes uzdevumiem, grafiskai atveidošanai vai mašīnmācībai.

Python un mašīnu apmācības

Datu zinātnē mašīnmācīšanās ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas pievienotajiem datiem sniedz ļoti lielu vērtību. Izmantojot Python kā datu zinātnes rīku, mašīnmācīšanās kļūst viegli saprotamāka un efektīvāka. Mašīnmācība ir statistikas, matemātikas un varbūtību teorijas “sajaukums”, un tieši šajā jomā Python ir nepārspējams, jo šīs valodas bibliotēkās ir virkne ar rīkiem, ar kuru palīdzību var vieglāp pārvaldīt, manipulēt, apkopot, analizēt datus. 

Kāpēc datu zinātnieki izvēlas Python?

Pirmkārt, Python ir viena no visvieglāk apgūstamajām programmēšanas valodām, kas ir svarīgs faktors, jair nepieciešamība tikt ātrāk galā ar noteiktiem uzdevumiem.

Turklāt šī programmēšanas valoda izceļas ar tās elastīgumu, daudzpusību un pielāgojamību neatkarīgi no tā, cik sarežģīts ir uzdevums. Python ir lieliski piemērots vairākām  lietojumprogrammām, apstrādājot datus ātri un vienmērīgi. 

No augstāk rakstītā var secināt, ka veins no svarīgākajiem Python ieguvumiem ir datu zinātnieku novērtētās bibliotēkas, kurās var atrast visus nepieciešamos rīkus, lai analizētu savus datus, un efektīvi pārvaldīt tos. Turklāt tie tiek pastāvīgi atjaunināti un pilnveidoti, atkarībā no lietotāju vajadzībām.

Un vēl viena lieta, kas pārsteidz datu zinātniekus un analītiķus, ir Python grafikās iespējas. Ir ļoti svarīgi vizuāli un precīzi atspoguļot analizētos datus.

Pieaugot datu zinātnei, datu analīzei un dažādu saistītu uzdevumu veikšanai irpieejami daduz dažādi rīki. Tomēr tieši Python programmēšanas valodas vienkāršība un daudzpusība un tas, ka šo valodu izvēlas labi pazīstami uzņēmumi, padara šo programmēšanas valodu par pirmo datu zinātnes jomā. 

 

Registracija
Kontaktai