TOP 4 profesionālo programmētāju personīgās īpašības

Nesen mēs rakstījām par svarīgākajām prasmēm, kam jāpiemīt iesācēja līmeņa programmētājiem. Šoreiz vēlamies pievērst Jūsu uzmanību īpašībām, kas palīdzēs augt Jūsu profesionalitātei.
Jums liekas, ka mēs rakstīsim par tehniskām prasmēm, padziļinātām zināšanām vai bagāto pieredzi? Protams, šīs lietas ir svarīgas, tomēr ar to vien nepietiek lai radītu patiešām labu iespaidu darba devēja un klientu acīs. Lai izskatītos profesionāli, ir svarīgas arī Jūsu personīgās īpašības. 

 

1. Godīgums

Ar profesionāļiem ir vieglāk strādāt, jo viņi nebaidās atzīt, ka nav vis-aptveroši. Iesācēji mēdz izlikties, ka zina visu, un uzņemas daudz vairāk, nekā īstenībā var izdarīt. Tā ir liela kļūda, jo apkārtējie var atbalstīt šādu uzvedību, uzticēties Jums un prasīt paveikt daudz vairāk, nekā īstenībā spēsiet. Vienmēr sakiet taisnību. Un ja domājat, ka tiksiet galā ar lielāku uzdevumu klāstu, parūpējieties par to, ka atradīsiet cilvēku ar pieredzi (vai kādu citu resuru), kurš Jums palīdzēs šajā projektā. 

2. Laika izjūta 

Neviens labāk par Jums nezinās, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai izpildītu uzdevumu. Vienmēr novērtējiet savus laika resursus un neapsoliet paveikt kaut ko ātrāk, nekā patiesībā varat. Šāda stratēģija nekad nedarbojas, jo īpaši IT jomā. Ja redzat, ka uzdevuma veikšanai ir nepieciešams ilgāks laiks, informējiet klientu vai darba devēju uzreiz. 

Tādā veidā Jūsu darbs būs kvalitatīvāks un klienta/darba devēja acīs Jūs iegūsiet cieņu un uzticību.

3. Sarunas prasmes

Profesionālisms prasīs nepārtrauktu mācīšanos un sarunu vešanu. Jo labāk spēsiet komunicēt ar citiem, pareizi, strukturēti izteikt savas domas – jo vieglāks liksies darbs, kā arī šī prasme palīdzēs ātri atras kopīgu valodu ar kolēģiem un darba devēju.  

4. Robežu izjūta

Jūsu personīgās robežas ir saistītas ar iepriekš apskatītajām iezīmēm un laiku, tomēr var rasties situācijas, kad cilvēki, kolēģi var mēģināt Jūs izmantot vai ar Jums manipulēt. Atcerieties vienu – Jūs uzņematies pilnu atbildību par savu rīcību un emocijām, bet Jūs neatbildat par citu cilvēku darbībām. Lai nesanāk, ka darbs nemanāmi sāk aizņemt Jūsu brīvo laiku tikai tāpēc, ka kāds sistemātiski Jūs lūdz izpildīt ar darbu saistītas lietas, Jums ir jāprot sadalīt darbs un brīvais laiks. Šāda robežu noteikšana palīdzēs Jums tikt vaļā no pārslodzes darbā, netērēs Jūsu enerģiju un Jūs jutīsities daudz laimīgāki un izjutīsies patiku pret darbu. 

Ja iemācīsieties izturēties un strādāt profesionāli, jau drīz pamanīsiet, kā augstāk minētais Jums palīdz attīstīties un tikt pie vēlamiem mērķiem. Neķerieties pie jebkura darba, kas prasa no Jums daudz vairāk nekā paši varēsiet izdarīt, tikai tāpēc, ka par to sola lielu atalgojumu. Palieciet uzticīgi sev, novelciet robežas, apsoliet izpildīt to, ko patiešām spēsiet, un tad Jūs kļūsiet par novērtētu personu savā jomā.

Registracija
Kontaktai