5 mīti par programmētājiem

Pieprasījums pēc labiem programmētājiem pasaulē pieaug ar katru dienu. Un ieinteresēto cilvēku skaits, kuri gribētu saistīt savu dzīvi ar IT arī ir diezgan liels. Tie, kuriem nav nekā kopīga ar IT, zina vismaz vienu programmētāju vai vismaz dzirdējuši, ko dara programmētāji. Tātad, cilvēki ir ieinteresēti un kait kādā mērā runā par to, lidz arto,  lēnām dzimst mīti par šo profesiju. Šajā rakstā mēs vēlamies aplūkot dažus no populārākajiem mītiem par programmētājiem.

 

Mīts Nr.1.-  programmēšana ir kā spēle, un programmētājiem nav jāstrādā.

Pastāv uzskats, ka IT uzņēmumos programmētāji to vien dara, ka izklaidējās, spēlējot galda futbolu vai tenisu, vai datorspēles, un viņiem ir daudz brīva laika. Patiesība ir tāda, ka programmētājiem bieži ir jāstrādā bez apstājas, lai svarīgus projektus pabeigtu laikā. Dažreiz ir jāstrādā nedēļas nogalēs un naktīs. Tomēr, mūsdienās, programmētājiem bieži vien ir elastīgs darba grafiks, un protams, viņu nodarbinātība ir atkarīga no projektiem, un tā, kā viņi paši plāno savu laiku. Līdz ar to, skatoties no mala, var rasties priekštas, ka programmētāju profesija ir viena vienīga izklaide, tomēr tā nav taisnība.

Mīts Nr.2. – programmētāji smagi strādā un nekad nenogurst.

Dažreiz var dzirdēt- programmētāji strādā bez atpūtas dienu un nakti. Kā mēs teicām, jā, dažreiz programmētājiem ir daudz darāmā, bet, ja viņiem komandā  ir labs vadītājs, kurš zin, kā labi plānot darbu (piem. ar Agile palīdzību), uzklausīt savu komandu un laicīgi uzmundrināt, tad darbs neliekas ļoti grūts.

Mīts Nr.3. – programmētāji izvairās no saziņas.

Mēs iedomājamies programmētājus kā frīkus, kuri stundām ilgi sēž pie datora un nenodarbojas ne ar ko citu, un nekomunicē ar ārējo pasauli. Tomēr mūsdienu programmētāji bieži ir komandas locekļi un strādā kopā ar kolēģiem. Lielākai daļai cilvēku, darbs kaut kādā mērā ir saistīts ar datoru, tāpēc programmētāji no viņiem nemaz tik ļoti neatšķiras. Pat strādājot kā frīlanceri, programmētāji bieži cenšas uzturēt kontaktus ar citiem programmētājiem, lai dalītos savā pieredzē, uzklausītu citu programmētāju viedokli un kopīgi risināt problēm jautajumums. Kā arī, lai sekotu pēdējām IT tehnologiju tendencēm un būt lietas kursā, programmētāji apmeklē visdažādākās IT konferences, kur sastop gan savus draugus, paziņas un veido jaunus kontaktus. 

Mīts Nr.4. – programmatūra veic visu darbu.

Jā, programmētājiem ir daudz rīku vai bibliotēku, kas atvieglo viņu darbu. Tomēr, lai darbs noritētu nevainojami, programmētājiem jāpieliek pūles, dažreiz pašiem rakstot kodu un algoritmus, lai atvieglotu viņu turpmāko darbu. Būtībā visi programmētāji savā IT karjeras sākumā raksta kodu paši, bet ar pieredzi viņi iegūst arvien vairāk prasmju, lai sev atvieglotu darbu.

Mīts Nr.5.-  programmētājiem ir labas zināšanas matemātikā

Jau labu laiku pastāv šī ideja,  ka katrs programmētājs ir matemātikas guru. Patiesībā Jums vispār nav jābūt talantam matemātikā, lai kļūtu par programmētāju. Daudzas matemātiskās operācijas un sarežģīti algoritmi tiek atrisināti, izmantojot šim nolūkam paredzētus rīkus. Tomēr, bez šaubām, katrs matemātiķis var brīvi izmantot savas zināšanas programmēšanā un viegli nomainīt karjeru uz IT jomu.

 

Kā redzat, programmētāja darbs neatšķiras no jebkura cita darba, kur būtu pielietojams dators. Programmētāji arī var būt ļoti aizņemti, risināt sarežģītas problēmas, un tai pat laikā,  viņiem var būt mierīgāks dzīves posms, kur viņi var atpūsties, apmeklēt pasākumus, draudzēties. Daudz kas ir atkarīgs no tā, kur un kā strādā, kā arī no Jūsu personības un izvēles.

 

Registracija
Kontaktai