Vai mākslīgais intelekts spēs aizstāt reālus darbiniekus?

Mākslīgais intelekts pašlaik ir viena no perspektīvākajām, modernākajām tehnoloģijām. Mūsdienās to izmanto ne tikai informācijas tehnoloģiju jomā, bet arī daudzās citās nozarēs. Ar strauji augošām mākslīgā intelekta iespējām un to pielietojumu, rodas jautājums – vai šī tehnoloģija nākotnē spēs aizstāt reālus darbiniekus jebkurā nozarē?
Šajā rakstā mēs apskatīsim, kādas ir mākslīgā intelekta iespējas. 
Mākslīgā intelekta spēja

Būtībā mākslīgais intelekts ir paredzēts, lai mainītu tās funkcijas, ko pašlaik veic cilvēki – plānošana, mācīšanās, cēloņu sakritība, problēmu risināšana, notikumu prognozēšana utt.

Sākotnēji tas tika izstrādāts, lai vienkārši atvieglotu cilvēka darbu, bet ar laiku, intensīvi mainoties daudzām lietām un tehnoloģijām, mākslīgais intelekts pārvērtās par nopietnu rīku, kas spēj patstāvīgi veikt visus tos pašus  uzdevumus, ko dara daudzu nozaru darbinieki, radot iespēju pilnībā tos aizstāt. 

Kuru nozaru darbiniekus var aizstāt ar mākslīgo intelektu?

Patiesībā tehnoloģiskā attīstība ir notikusi jau sen, kad manuālo darbu sāka uzticēt mašīnām. Tomēr jebkurai mašīnai bija nepieciešams papildspēks – cilvēks, kurš spēj to vadīt.  

Kad par mākslīgo intelektu tikai sāka runāt, un apsvērt tā iespēju robežas, bija uzskats, ka tas iederēsies nelielā nozaru lokā, respektīvi, runa gāja tikai par robotiem un noteiktu programmatūru klāstu. 

Tagad mākslīgo intelektu var pielietot visur, sākot no biznesa līdz politikai, kur nepieciešama analītika, stratēģija un paredzamība. Līdz ar to, var droši teikt, ka mākslīgā intelekta bezgalīgās iespējas, straujā attīstība, pielietojuma daudzveidība tuvākajā laikā var būtiski ietekmēt darbiniekus no jekburas jomas.

Bet vienmēr būs nepieciešami cilvēki, kas radīs un attīstīs mākslīgo intelektu, kā arī tie, kas to pārraudzīs. Mākslīgais intelekts noteikti ir izaicinājums. Un ja jums tas patīk un vēlaties spert pirmos soļus izaicinājumam, iesakām sākt ar vieglas programmēšanas valodas apgūšanu- Python

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai