Python - 2022. gada vispieprasītākā programmēšanas valoda

Kalifornijā bāzētā kompānija CodingNomads ir veikusi detalizētu pētījumu par darba piedāvājumiem ASV un Eiropā un secinājusi, ka 2022. gadā tirgū visvairāk būs nepieciešami Python programmētāji. Python ir pat pārspējis populārās programmēšanas valodas kā JAVA un JavaScript.

Python nav jauna valoda, taču interese par to pēdējā laikā pieaug, jo tā ir īpaši piemērota darbam ar lielajiem datiem, mašīnmācībām un mākslīgo intelektu – un arī pieprasījums pēc tiem ar katru gadu pieaug. Turklāt Python ir viena no visvieglāk apgūstamajām un visplašāk izmantotajām valodām.

Arī 2021. gadā Python bija vispieprasītākā valoda ASV, bet Eiropā joprojām valdīja JAVA. Piemēram, saskaņā ar programmēšanas kopienas TIOBE indeksu Python jau 2021. gadā bija vispopulārākā programmēšanas valoda, pamatojoties uz jau strādājošo profesionāļu skaitu un piedāvāto kursu skaitu.

Skaidrs, ka Python ir augsti novērtēta un noderīga programmēšanas valoda, kas vēl ilgu laiku saglabāsies kā viena no populārākajām un visaugstāk novērtētajām valodām. Zemāk dalāmies ar CodingNomads apkopoto populārāko valodu grafiku.

Ja Tevi interesē programmēšanas valoda Python un vēlies to apgūt, reģistrējies ŠEIT.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai