Cik ilgs laiks patiesībā ir vajadzīgs, lai iemācītos programmēt?

Tu atkal un atkal atgriezies pie domas, ka vēlies kļūt par programmētāju, jo beidzot vēlies strādāt labi apmaksātu un viegli atrodamu darbu vai varbūt strādāt patstāvīgi, jo Tevi vilina attālinātā darba iespējas. Protams, programmētāja darbs izklausās lieliski, bet cik ilgs laiks nepieciešams, lai par tādu kļūtu? Diezgan grūti ir sniegt konkrētu atbildi, jo viss ir ļoti atkarīgs no tā, kādu IT jomu izvēlies un cik ļoti Tu vēlies pārkvalificēties. Tomēr šajā rakstā mēs centīsimies pastāstīt vairāk par to, lai palīdzētu Tev iegūt aptuvenu priekšstatu.

 

Laikam nav tik liela nozīme
Vispirms mēs vēlamies dalīties ar būtisko – Tavi panākumi, kā programmētājam, nebūs atkarīgi no tā, cik stundas Tu pavadīsi mācoties. Mācību un programmēšanas karjeras panākumus visvairāk nosaka tas, cik ļoti Tu vēlies par tādu kļūt, cik daudz gribas un enerģijas Tev būs, cik neatlaidīgi tam pievērsīsies un kāds ir Tavs galvenais mērķis. Tomēr no pieredzes varam secināt – ja vienīgais motīvs ir pelnīt vairāk naudas, parasti šādi cilvēki nekļūst par programmētājiem, jo viņu mērķis ir nauda, nevis vēlme iemācīties programmēt un interese par šo sfēru.

Mūžīgs process
Daudzi iesācēji domā, ka vienreiz iemācīsies programmēt un tad varēs sākt strādāt. Tomēr patiesībā programmēšanas apmācības ir nebeidzams process. Droši vien visi profesionālie programmētāji apstiprinās, ka nemitīgi apgūst ko jaunu. Bet šim faktam nevajadzētu Tevi biedēt! Visbiežāk, kad jaunpienācēji sāk programmēt, viņi aizraujas un vēlas apgūt arvien jaunas programmēšanas valodas, kā arī iedziļināties jau zināmo valodu dažādās niansēs.

 

Cik tad ilgi tas ir?
Kā redzi, vienas atbildes nav un nevar būt, bet mēs varam runāt par spēcīgu zināšanu bāzi, no kuras var spert soļus programmētāja karjeras ceļā. Cik ilgs laiks nepieciešams šīs bāzes iegūšanai, ir atkarīgs no izvēlētās valodas, kā arī atkarībā no tā, cik daudz laika tiek veltīts praktiskiem darbiem. Ja Tu patiešām smagi strādā, ir reāli, ka pēc 2-3 mēnešu ilgām apmācībām un prakses Tu varēsi meklēt jaunākā programmētāja darbu.

Tātad, kā pats redzi, Tu vari kļūt par programmētāju diezgan ātri, taču Tev vienmēr būs jāturpina mācīties un paplašināt zināšanas. Bet tas taču ir vēl interesantāk!

Interesē programmēšana? Izvēlies apmācības ŠEIT.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai